Які документи потрібні для виїзду до країн Європи без віз?

З 11 червня 2017 року українці можуть користуватися всіма перевагами безвізового режиму з країнами Європи. Насамперед це дає свободу пересування та звільняє від необхідності збирати цілий пакет документів для отримання навіть короткострокової візи. Однак існують деякі правила, дотримання яких зробить вашу поїздку за кордон максимально комфортною.

Документи, які потрібно мати під час проходження пункту міграційного контролю:

 — Біометричний паспорт. Якщо паспорт ще старого зразка, без чіпа, в ньому повинна бути діюча шенгенська віза. Якщо ви подорожуєте з дітьми, у них також мають  бути окремі біометричні паспорти або відкрита віза.

 — Зворотній квиток або квиток для виїзду в іншу країну.

 — Залежно від мети подорожі у вас можуть запитати про бронювання готелю або запрошення від родичів чи ділових партнерів. Запрошення може бути написаним у довільній формі, але обов’язково  має містити контактні дані приймаючої сторони.

 — Докази наявності коштів у сумі, достатній для проживання у зазначений період перебування за кордоном. Кожна країна встановлює свою мінімальну суму проживання: зазвичай це 30–90 євро на день. Деякі країни кожен випадок розглядають індивідуально. Якщо немає підтвердженого і проплаченого проживання, обов’язкова сума може збільшитись. Кошти можуть бути у вигляді готівки, однак краще відкрити рахунок у надійному банку й отримати картку міжнародного зразка. Для уникнення подвійної конвертації під час проведення безготівкових розрахунків у країнах Європи краще відразу відкривати рахунок у євро. Перевірку наявності коштів можуть провести за допомогою інтернет-банкінгу чи дзвінка в банк, що видав картку.

 — Якщо неповнолітні діти подорожують тільки з одним із батьків, потрібен дозвіл на виїзд від іншого.

 — Якщо ви подорожуєте автомобілем, окрім біометричного паспорту, потрібно мати водійські права міжнародного зразка, документи на машину та договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власника авто (Грін карту).

 — Щодо страховки для виїзду за кордон, то, згідно з правилами безвізу, вона не входить до переліку обов’язкових документів. Однак у деяких випадках її наявність  необхідна.

Окремим пунктом розглянемо страховку авто для виїзду за кордон.

Це так звана «Зелена карта», яка є міжнародним аналогом ОСАЦВ. Тобто вона покриває тільки ті збитки, які страхувальник може завдати іншим учасникам дорожнього руху. Цей документ повинен бути у кожного водія, що перетинає кордон України на автомобілі. Страхова сума відповідальності за скоєння ДТП визначається законодавством тієї країни, де відбулася подія. Ціна страховки на авто для виїзду за кордон залежить від типу автомобіля й періоду перебування в країні призначення. Вартість «Зеленої карти» на мінімальний термін 15 днів для легкового авто стартує від 700 грн. Зверніть увагу, що страховий поліс для подорожей до країн ЄС на автомобілі можна придбати тільки в тих компаніях, які є членами транспортного страхового бюро України.

© utst.com.ua