Як правильно вибрати страховий поліс для виїзду закордон

Поради при оформленні страхового поліса для виїзду закордон

Медичне страхування для виїзду за кордон — це гарантія того, що у разі настання проблеми ви не залишитеся з нею сам на сам у чужій країні. Крім того, що медичне обслуговування в країнах Європи дороге , потрібно ще й розібратися , куди телефонувати чи їхати  у випадку потреби.

Медична страховка для виїзду за кордон необхідна, якщо ви подорожуєте з дітьми або плануєте займатися діяльністю, що пов’язана з ризиком для здоров’я: дайвінгом, гірськолижним спортом та ін. Також якщо у вас не біометричний паспорт і потрібно відкривати візу, без обов’язкового туристичного страхування не обійтися.

Страхування подорожуючих за кордон може включати не тільки медичне обслуговування чи допомогу у разі нещасного випадку, а й надання компенсації при ануляції подорожі. Адже нерідко відпочинок планується заздалегідь, коли ціни найнижчі, а передбачити події, що можуть статися за кілька місяців, досить важко.

Ціна страховки для виїзду за кордон залежить від багатьох чинників: терміну перебування, віку страхувальника, виду відпочинку, наявності додаткових опцій. Вартість медичного страхування для виїзду за кордон у різних страхових компаній може відрізнятися у 2–2,5 рази. Купуючи страховий поліс, перевагу краще надати тій компанії, яка має представництво або надійного партнера саме в тій країні, куди ви плануєте їхати.

1. Ваші дії при настанні страхового випадку

Вивчіть ваш порядок дій при настанні страхового випадку. Як правило, до самого полісу додається невелика книжечка, де повністю описані ваші дії. Не втрачайте її і строго дотримуйтеся рекомендацій і порядку.

2. Асистанс

Зверніть увагу, що за кордоном за вас платить не страхова компанія, а асистуюча. Асистанс займається організацією медичної допомоги потерпілому. Тому ретельно вивчіть відгуки і рейтинги асистуючої компанії. Перевірте наявність вкладиша з телефонами дозвону в асистанс. Серйозні компанії, як правило, мають у більшості європейських країнах місцеві телефони дозвону, що дозволяє вам не витрачати гроші на дзвінок з роумінгу.

3. Документи та чеки

Часто відмова у виплаті відбувається через неправильно зібрані документи про страховий випадок. Не забувайте, що після повернення додому, для виплати суми страховки, ви повинні пред’явити відповідні документи, отримані за кордоном. Прослідкуйте, щоб всі документи були підписані і на них стояла печатка.

4. Територія покриття

Обов’язково вказуйте в страховому полісі всі країни, які збираєтеся відвідати в період, на який оформлена ваша страховка. Інакше ви просто не отримаєте страхове відшкодування, якщо країна, в якій вам необхідна медична допомога, просто не вказана в вашому полісі.

5. Активний туризм / Відпочинок

Якщо під час подорожі ви плануєте кататися на лижах, займатися дайвінгом, альпінізмом або т.д., то обов’язково страхуйтеся з опцією, яка це покриває. Так, це збільшить вартість страхування в 1,5-3 рази, але в іншому випадку страхова компанія вам просто відмовить у виплаті через відсутність даного покриття. Якщо ви вагаєтесь щодо того, чи підходить планована вами активна діяльність за кордоном до тієї, яку страховик відносить до «зони підвищеного ризику», то уточніть про цевс траховій компанії, а ще краще знайдіть цьому підтвердження в договорі.

6. Читайте договір (поліс) страхування

Хтось скаже, що це банальна порада, яка не містить ніякої конкретики. Справа в тому, що туристичне страхування виїжджаючих за кордон є добровільним видом страхування, а це значить, що текст і умови договору прописуються страховою компанією. Тому уважно прочитайте та ознайомтеся з умовами щодо настання страхового випадку та здійснення страхової виплати.

Один ответ на “Як правильно вибрати страховий поліс для виїзду закордон”

  1. Привет! Это комментарий.
    Чтобы начать модерировать, редактировать и удалять комментарии, перейдите на экран «Комментарии» в консоли.
    Аватары авторов комментариев загружаются с сервиса Gravatar.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

пятнадцать + 11 =